pátek 6. ledna 2017

Jaroslava: Timeless Harmony


V dnešním článku bych chtěla navázat na jeden z nedávných. Dnes bych vám totiž chtěla povědět něco více o nové kolekci podzim/zima 2016 české návrhářky Jaroslavy Procházkové, která nese název Timeless Harmony. Sama jsem si některé kousky vyzkoušela a spolu s návrhářkou jsme vybraly celkem 4 outfity. První dva už jste mohli vidět v předchozím článku o splněném snu :-). A zároveň bych vám chtěla říct (a taky zdůraznit), že mým cílem nebylo "přefotit" pro vás novou kolekci, ale protože jsem měla nejednou možnost ji sama předvádět, chtěla jsem vám ukázat, co se mi nejvíce líbí v mnou nošené verzi. Pokud byste si, ale chtěli prohlédnout celou kolekci, tak jí najdete na stránkách Jaroslava.
Na značce Jaroslova mám ráda její nadčasovost. Každá kolekce je něčím zajímavá, specifická a přitom se dá kombinovat s kousky z předchozích kolekcí nebo běžnou konfekcí. Nikdy jsem nebyla fanouškem úpletu, protože ve mě vždy evokoval šály, svetry nebo rukavice. Díky značce Jaroslava, jsem zjistila, že úplet může být dokonce sexy :-). A doslova jsem si zamilovala úpletové sukně i šaty. Jedinou nevýhodou je, že nesmím zapomínat zatahovat bříško :D. Třetí věc, kterou mám ráda na značce Jaroslava je, že některé svetry, topy nebo saka můžete nosit oboustranně, což umožňuje také větší variabilitu (mrkněte pak níže na fotkách)... nemáte jen jeden top, ale hned dva v jednom :-). 
Pokud bych měla shrnout svoje pocit z celé kolekce podzim/zima 2016 jedním slovem, byla by to určitě útulnost. V každém ze 4 outfitů jsem se cítila pohodlně a zároveň žensky, sebevědomě, ale ne vyzývavě, útulně a přitom výjimečně. Stejně jako pro předchozí kolekce, jsou typické také vzory, stejně jako rozdělení do několika barevnostních celků (dále v kolekci také naleznete béžovo-krémovou, šedou i žlutou řadu).

Často se setkávám s názorem, že někdo investuje do kabelky a šetří někdy i řadu měsíců, aby si svoji vysněnou kabelku mohl pořídit. Jelikož se dobře znám a moc dobře vím, že moje kabelky mají v průměru životnost maximálně rok. (Mile mě překvapila ta od Noire, která stále vypadá jako nová :-).) Tak mi přijde upřímně škoda utrácet tisíce (někdy i desetitisíce) za designerské kabelky. V posledních letech jsem ale zjistila, že se v mém šatníku "drží" některé kousky, které nosím už několik let a stále mě neomrzely. Jediné, co mě mrzí je, že jsem tehdy nezainvestovala a nekoupila si je v lepší kvalitě... například kabáty. K českým návrhářům mám blízko zejm. díky faktu, že jsem měla nejednou možnost pro některé předvádět a ozkoušet si sama na sobě, co mi sedí nebo ne. Možná to na mě není na první pohled asi tolik vidět, ale jsem hodně vybíravá a dlouhou dobu (pokud to není láska na první pohled :-)) ) mi trvá, než se rozhodnu, jestli si něco koupím nebo ne. Zda se v něčem takovém pak skutečně budu cítit a ráda daný kousek nosit nebo ne. Často také řeším střih, zejm. u kabátů. Nebo také originalitu... ani si snad nedokážete představit, jak mi dokáže zkazit náladu, když potkám někoho ve stejných šatech apod. A právě čeští návrháři jsou podle mě (proč chodit do zahraničí, když v ČR jich máme tolik skvělých?) skvělým zdrojem těchto nadčasových, dobře padnoucích (vzhledem k tomu, že mají k dispozici vlastní švadleny, tak není problém oblečení dle potřeby doupravit) a hlavně originálních kousků (vždy se jich vyrobí jen pár). Což je taky jeden z důvodů, proč také vznikla tato spolupráce a nejen ta. Sama jsem se nejednou přesvědčila, že si připadám (a taky určitě působím) mnohem sebevědoměji v šatech, které mi dobře padnou, než v těch, kterou jsou sice trendy, ale nesedí mi. A do těch dobře padnoucích se podle mě vyplatí "zainvestovat". ;-) Na druhou stranu, si určitě nemyslím, že by šlo o dva oddělené světy, naopak... za "umění" považuji, když někdo dokáže s lehkostí a hlavně nenuceností kombinovat běžné trendy (konfekci) s nadčasovými designerskými kousky :-). 
A co si myslíte vy?   
Top, kabát, tunika & sukně Jaroslava.

Brzy na viděnou v příštím článku!
Vaše Baru

Za fotky děkuji Michalovi V. Křepelovi.
Žádné komentáře:

Okomentovat