pátek 29. července 2016

Když chci vědět víc aneb i učení může bavit & SOUTĚŽ


Může učení vážně bavit a být i užitečné? Je pravda, že například většinu gramatických členění podmětu, přísudku, předmětu apod., jsem už úspěšně zapomněla a že si nepamatuju nemalou část věcí z fyziky či chemie (laborky mi přišly vždycky super, mají podle mě hodně "blízko" k vaření nebo pečení... platí zde totiž stejné pravidlo. Vše se musí dělat opatrně, aby to náhodou nevybouchlo, nebo neudělalo to co nemá :-) ). Nemluvě o tom, že asi svoje poznatky z biologie nebo fyziky moc často v životě nevyužívám. Tak na druhou stranu jsem si hlavně i na vysoké našla předměty (semináře), které mě skutečně bavily a přiměly mě se o danou problematiku zajímat i po skončení výuky, absolvování semináře.

Říká se, že se učíme celý život. Sebevzdělávání a vůbec práci sáma na sobě považuji za jeden z krůčků k našim snům. Jak už jsem vám dříve psala na blogu, tak se aktuálně připravuji na státnice. Přestože jsou oficiálně prázdniny, tak sedím (svým způsobem dobrovolně) nad učením. A protože jsem i ve svém pracovním životě udělala několik významných změn, učím se (tentokrát hlavně z vlastní iniciativy) novým věcem, které mě skutečně baví. Nějaké teoretické základy jsou přeci jenom potřeba :-).

Abychom se něco skutečně dobře naučili a vůbec nás učení bavilo, je taky důležité si dobře vybírat učitele i jak se učit budeme (z knížek, absolvováním školení, či on-line), teda pokud ta možnost tady samozřejmě je. Na vysoké jsme tuto možnost u některých seminářů skutečně měli a ty rozdíly byly často znát. I co do praktického využití. Zvolila jsem si totiž velice praktickou (už teď sama některé věci aktivně používám) vedlejší specializaci. Co si budeme povídat, nejlíp se nám učí, co nás skutečně baví a zajímá. A proč by se z našeho hobby nemohla jednoho dne stát i naše práce snů? Bez učení to samozřejmě, ale nepůjde.

A protože považuji učení za základní kámen k postavení našeho snu, rozhodla jsem se spolu s portálem VímVíc.cz uspořádat soutěž o 2 on-line video kurzy, tj. 2 z vás mohou vyhrát libovolný video kurz (každý jeden).

Neslyšeli jste ještě o portálu VímVíc.cz?


Jde o vzdělávací platformu, která nabízí on-line video kurzy, webináře i odborná školení. V nabídce naleznete jak video kurzy z oblasti marketingu, tak i zaměřené na zdravou výživu, či focení a tvorbu videa. Ale i z dalších oblastí. Mě osobně nejvíce zaujal video kurz zaměřený na copywriting. Video kurzy mají jednu obrovskou výhodu v tom, že je můžete sledovat-absolvovat v pohodlí doma a nikam za nimi nedojíždět. Nejste při nich rušení spolužáky nebo jinými posluchači, kteří navíc řeší aktuální dění ve světě. Můžete klidně kurz absolvovat v pyžamu a při poslouchání usrkávat kakao. Navíc jsou pod každým kurzem napsaná hodnocení absolventů, která vám kurz přiblíží zase z trochu jiné stránky.

No a jaké skutečně jsou video kurzy na portálu VímVíc.cz si mohou 2 z vás dokonce i vyzkoušet (a pak se podělit také o svoji zkušenosti :-) ) díky soutěži, kterou jsem pro vás s touto vzdělávací platformou připravila.
Najdete tu také on-line video kurz čínštiny, ale také kurzy zaměřené na například na design. Mimo kurzu copywritingu, mě také zaujal kurz Jak psát blog, kam se lidé vracejí v zástupech...


Teď něco k pravidlům.
1) Do komentáře odpovědět na soutěžní otázku: Jak by podle vás měla vypadat vaše ideální hodina výuky? Co by jste se chtěli učit, kde a případně jak?

Moje "ideální" hodina by se zaměřovala na kreativitu a vytváření nových věcí. Probíhala by v učebně, kde by se nesedělo v lavicích jako při běžné výuce, ale židle i stoly by byly různě po místnosti. Bylo by zde také třeba houpací křeslo, gauč apod. A samozřejmě i vybavení určené na relax, například fotbálek nebo kulečník. A jak by vypadala ta vaše? :-)

2) Likovat Facebook VímVíc.cz ➡FB VímVíc.cz.

3) Být pravidelným čtenářem blogu. 

Soutěž poběží do 14.8.2016.

Vítězné autory vyhlásím 16.8. na FB blogu (nezapomeňte sledovat, aby vám pak neutekla výhra), přičemž jednoho vítěze vyberu já a druhého portál VímVíc.cz.


Moc se těším na vaše odpovědi.
Učení zdar a brzy na viděnou v příštím článku! :-)

Vaše Baru

Za fotku děkuji Janě Jelínkové.

11 komentářů:

 1. Moji ideální hodinu si představuji tak, že učitel by spíše měl být mentorem a vedoucím. Měl by umět motivovat a dostat ze svých žáků maximum. Samozřejmě i mě jako žáka to musí bavit. Na VŠ, kterou jsem už absolvovala, byly nejtěžší předměty týkající se marketingu, ale pro mě to byl právě ideál. Vyučující na nás byla náročná, dávala nám spousty složitých úkolů, ale já vše vždy (jako jedna z mála) zvládla, protože to prostě bylo motivující a zábavně složité, což mi přesně vyhovuje.
  blanka.skulavikova@gmail.com
  FB: Blanka Škulavíková

  OdpovědětVymazat
 2. Já si svoji ideální hodinu představuji s šíleně pohodovým a zábavným učitelem, který látku vysvětlí tak, že si ji pamatujete. A všichni bychom seděli/leželi na obřích barevných peřinách a polštářích na zemi. :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já bohužel nejsem pravidelným čtenářem (ač právě přemýšlím, že se jím v budoucnu dost možná stanu), ale snad nebude vadit, když se k otázce také nesoutěžně vyjádřím (doufám, že to nenaruší chod soutěže, případně můj komentář klidně smaž).

  Pro mě vždykcy byla ideální hodina taková, kdy mě vyučující nutil přemýšlet a chtěl, abych si látku vlastně odvodila sama. Samozřejmě to například v matice nebo angličtině jde obtížně. Ale látku, kterou jsem se učila tím, že po mě vyučující chtěl abych přemýšlela a nutil mě to pochopit, takovou látku si pamatuji doteď a takové hodiny mě bavili.Jinak já bych se ráda dovzdělala v oboru podnikání, rsp. živnosti. Žádnou super školu, potřebovla bych jen nějaký "rychlokurz pro blbečky", po kterém bych byla schopná si jednoduchou živnost založit a vést ji poctivě, aniž bych se bála kde jse co zapoměla uvést nebo odvést čistě z nevědomosti.


  Blog u Lenochoda

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soutěž určitě nenarušuješ :) není přeci povinnost se jí zúčastnit ;).

   Podle mě je nejlepší si udělat nějakou praxi v daném oboru/oblasti, kde chceš podnikat. Pokecat s lidmi, kteří již několik let (ideálně v té konkrétní oblasti) podnikají, párkrát zaskočit na úřady (sama jsem vyřizovala několik povolení... a rozhodně jsem ty žádost na první pokus neměla správně vyplněné se vším co je k nim potřeba :) takže se určitě nebát na všechno zeptat klidně několikrát). Mít svoje zásady, nebát se a umět zatnout zuby ;)... já sama nepodnikám, ale znám/setkala jsem s více lidmi, kteří ano.

   Vymazat
  2. No, spíš bych potřebovala, aby mi někdo vysvětlil co všechno ohledně účetnictví pro volnou živnost je potřeba, pokud to člověk chce dělat jen zájmově při jiném zaměstnání. Například pokud k blogu chci vést fanouškovské věci nebo sem tam prodat nějaké věci co vyrobím. Hledám skoro rok něco, co by mi konkrétně toto vysvětlilo a bezradně. Jinak ty ostatní rady, vzdělávat se v oboru apod. to je mi jasné. Ale v dnešní době když chce člověk zájmově podnikat a chce to dělat legálně.... nevím, přijde mi to děsivé, abych se nedostala do průšvihu kvuli nevědomosti.

   Vymazat
  3. Aha, já tu otázku pochopila víc obecně :) tak v tom případě bych zašla za nějakým odborníkem v oboru a raději mu zaplatila za radu/pomoc, než pak riskovat nějaký průšvih :)
   Navíc u volné živnosti (dle vlastních zkušeností) je to celkem jednoduché. Uděláš si živnosťak na vedlejší činnost (jestli se nepletu... když u toho máš ještě práci na HPP), musíš se taky nahlásit na všech úřadech a pak dáváš pravidelně každý rok přehled (můžeš navíc použít paušál, takže nemusíš 10 let skladovat účtenky nebo jak dlouho se to musí). Měla jsem tehdy štěstí, že mě paní na úřadě (ossz) vybavila informacemi a podtrhala věci (na papírech), které se mě v té době týkali. Zkus se tam někdy zeptat nebo si s nimi domluvit provnou schůzku ;-).

   Vymazat
 4. Já si svou ideální hodinu představuji v přírodě, klidně v parku. Nevím proč, ale vždycky se mi učilo nejlíp venku na čerstvém vzduchu. Naštěstí bydlím na vesnici takže taková možnost se mi nabízí neomezeně. Jinak nejsem studenský typ takže se snažím všechno možné převést na praktický příklad. Takhle bych viděla i výuku, přivést člověka z praxe, který pracuje v daném oboru. Jenom holá teorie mě nadobro odradí :)
  GFC Lusy
  va.lucinka@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 5. O projektu Vím víc jsem už četla několik článků a vypadá to skvěle. Nejvíce mě zaujaly webináře, protože se odjakživa ráda učím doma v klidném a příjemném prostředí. Nejlépe pod peřinou a s kakaem. A co bych se chtěla učit? Ráda bych se naučila více o blogování a youtube, protože je to něco, co mě velmi baví a chtěla bych mít blog, na který se čtenáři budou rádi vracet.
  FB: Barbora Pavlíková
  GFC BLOND SITE
  barbora4.a@seznam.cz

  GIVEAWAY | BLOND SITE

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Já bych se při své ideální hodině nejraději vzdělával v online marketingu, protože si myslím, že tam směřuje budoucnost mnoha oborů.
  A hodinu bych si nejvíc užil na terase nějaké budovy, zkrátka pod širým nebem a ideálně se šálkem kávy na lavici.
  FB: Jarda Pecka
  pecicz@seznam.cz
  J Baeio

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj, jak dopadla soutěž? Vyhlášení mělo být 16.8 na facebooku a nic jsem tam nenašla :)

  OdpovědětVymazat